Банківським аферистам не вдалося збагатитися на 14 мільйонів гривень

Останнім часом трапляються непоодинокі випадки, коли працівники фінансових установ, щоб покращити своє матеріальне становище, зловживають службовим становищем і привласнюють чужі кошти.

Так, київські правоохоронці отримали заяву від уповноваженої особи фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію одного з відомих столичних банків Павла Руденка щодо протиправних дій директора товариства «Банк» Артура Морозова та керуючого центральним відділенням банку Костянтина Піддубного. Вступивши в злочинну змову, ці посадовці шляхом службового підроблення документів завдали значної матеріальної шкоди Банку.

Для перевірки фактів, виявлених у межах розслідування кримінального провадження, до Київського НДЕКЦ МВС на дослідження надіслано Акт про результати перевірки фінансових операцій з виплати грошових коштів фізичним особам, які відповідно до документів Банку є його працівниками, що стосується розмірів знятих грошових коштів за договорами, укладеними між Банком і працівниками Товариства. Крім Акту, на дослідження було надано більше 400 договорів.

Експерти провели 7 судових експертиз, особливою ретельно та скрупульозно досліджуючи кожен документ, оскільки від їх результатів залежала доля чотирьох працівників Банку та понад 400 громадян, у яких незаконним шляхом було отримано копії особистих документів.

У результаті проведених судових експертиз висновки Акту було підтверджено.

Окрім цього, після ретельного дослідження експертами близько 400 договорів та банківських виписок по кожному рахунку, відкритому більше ніж на 400 осіб, було встановлено приголомшливу суму знятих коштів, яка становила 14 406 855 грн. 29 коп.

Отже, професіоналізм і копітка праця експертів вкотре допомогли слідству отримати беззаперечні докази для оголошення підозри у привласненні чужого майна керуючому центральним відділенням Банку Костянтину Піддубному та директору Товариства Артуру Морозову, які, вступивши в злочинну змову, незаконно отримали копії особистих документів 400 громадян, після чого вчинили службове підроблення: внесли неправдиві відомості до офіційних документів шляхом підробки довідок з місць роботи, заяв-договорів на відкриття та обслуговування в Банку, а також незаконно виготовили платіжні картки більш ніж на 400 осіб, які начебто є працівниками Товариства, у результаті чого нанесли  Банку збитки на суму більше ніж 14 млн грн.

(відомості про фігурантів змінено з етичних міркувань)

 ДНДЕКЦ МВС України