ДНДЕКЦ співпрацює з представниками Проекту ЄС з питань протидії наркотикам та організованій злочинності

Проблеми протидії наркотикам у всьому світі, зокрема в Україні, ураховуючи їх масштабність

і глобальність, з кожним роком набувають все більшої актуальності. Фахівці Експертної служби МВС спільно з іншими правоохоронцями є активними учасниками цього процесу та намагаються вирішувати ці проблеми не лише на державному, а й на міжнародному рівні.

Проект «ДІЯ-ЄС: Заходи ЄС з питань протидії наркотикам та організованій злочинності» (далі – Проект) передбачає надання експертної допомоги МВС і ЦОВВ, діяльність яких спрямовується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ, у розбудові можливостей протидії незаконному обігу наркотиків та організованій злочинності.

Нагадаємо, що в червні поточного року в МВС було проведено експертні зустрічі з представниками Проекту, у яких взяли участь представники підрозділів Національної поліції та МВС, у тому числі й ДНДЕКЦ. За їх результатами представники Проекту отримали пропозиції щодо потреб МВС у розбудові передбачених Проектом напрямів.

А доки триває опрацювання отриманих пропозицій для подальшого узгодження з МВС України, на початку грудня місцевий координатор Проекту Хосе Мануель Колодрас і помічник координатора Проекту Гордій Сірий вирішили особисто завітати до експертів МВС, щоб під час робочої зустрічі обговорити особливості реалізації Проекту, а також низку важливих питань, пов’язаних із доцільністю проведення оцінки лабораторії досліджень матеріалів, речовин і виробів ДНДЕКЦ МВС.

Адже саме така оцінка, як наголосили представники Проекту, спрямована на обмін передовим досвідом з іншими країнами, удосконалення існуючих методик і протоколів, поглиблення співпраці з іншими лабораторіями України та інституціями, які залучені до кримінального процесу, визначення потреб в обладнанні тощо, а також умов та інших заходів з підтримки зазначеного Проекту.

На завершення заходу учасники зустрічі окреслили основні напрями та етапи подальшого співробітництва. Тож сподіваємося, що в недалекій перспективі завдяки досягнутим домовленостям слід очікувати на конструктивні дієві заходи в межах реалізації зазначеного Проекту, спрямованого на протидію незаконному обігу наркотиків та організованій злочинності.

ДНДЕКЦ МВС України