Чернігівські експерти викрили кіберзлочинця

Чернігівські оперативники відділу протидії кіберзлочинам «вирахували» зловмисника, який шляхом розміщення в мережі Інтернет безкоштовних відеороликів поширював серед користувачів шкідливе програмне забезпечення.

51-річний житель м. Нікополь у файлових обмінниках і соціальних каналах Всесвітньої мережі виклав відео з детальним описом, як можна запустити на комп’ютерах вірус «Petya.A». У коментарях до відео чоловік розмістив посилання на свою сторінку в соціальній мережі, на яку він завантажив вірус і поширив його серед користувачів мережі Інтернет.

За фактом несанкціонованого втручання в роботу ЕОМ було відкрито кримінальне провадження за ст. 361 Кримінального кодексу України.

04 серпня 2017 року за місцем проживання зловмисника працівники кіберполіції провели санкціонований обшук, під час якого вилучили комп’ютерну техніку, яку надіслали до Чернігівського НДЕКЦ МВС для проведення комп’ютерно-технічної експертизи.

У результаті проведеного дослідження експерт встановив, що на жорстких дисках системного блоку персонального комп’ютера та портативного персонального комп’ютера містяться файли, що ідентифікуються антивірусними програмами як шкідливий програмний код. Крім того, на накопичувачах жорстких магнітних дисків виявлено папки та файли, назви яких містять ключову послідовність «prefc», «Petya.A», які антивіруси також віднесли до переліку шкідливих.

На підставі висновку проведеної судової експертизи підозрюваному було оголошено підозру в скоєнні злочину, за який доведеться відповісти.

(відомості про фігуранта змінено з етичних міркувань)

 

ДНДЕКЦ МВС України