У Вінниці фахівці Експертної служби обговорили проблеми психологічної експертизи

Наприкінці травня 2018 року на базі Вінницького НДЕКЦ МВС відбулась семінар-нарада «Актуальні проблеми та розвиток судової психологічної експертизи».

У заході взяли участь: керівництво ДНДЕКЦ та Вінницького НДЕКЦ, судові експерти психологи підрозділів Експертної служби МВС та фахівці державних установ із галузей лінгвістики, правоохоронної діяльності, психіатрії, медичної психології та наркології, зокрема представники прокуратури Вінницької області, Вінницької обласної психоневрологічної лікарні ім. академіка О. І. Ющенка, Вінницького обласного наркологічного диспансеру «Соціотерапія» та Донецького національного університету імені Василя Стуса.

Протягом заходу за участі запрошених фахівців вирішувались актуальні питання щодо особливостей виконання комплексної психолого-лінгвістичної, психолого-наркологічної та комплексної психолого-психіатричної експертизи.

Цікавим та інформативним для практичної діяльності експертів стало обговорення за участі лікаря нарколога Потьомкіної Анастасії Олександрівни меж компетенції психолога під час психологічного дослідження поведінки осіб, які перебували у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння.

Учасники також розглянули юридичний аспект виконання експертизи моральної шкоди та проблемні питання визначення правових та психологічних меж під час дослідження особливостей комунікативної взаємодії учасників слідчих дій із застосуванням відеозапису.

В процесі обговорення практичного виконання психологічної експертизи у провадженнях стосовно станів сильного душевного хвилювання досвідчений психіатр Муц Олег Михайлович надав цінну для експертів інформацію стосовно методів психіатричного дослідження в комплексних дослідженнях.

Багато нової і актуальної інформації про лінгвістичні та комплексні психолого-лінгвістичні дослідження для учасників прозвучало від доктора філологічних наук, професора Загнітко Анатолія Панасовича.

В ході обговорення було розглянуто актуальну інформацію щодо проведення експертиз по об’єктах, що пропагують культ насильства і жорстокості.

Всі учасники активно брали участь в обговореннях і обмінювались досвідом практичної діяльності, в результаті чого було визначено практичні заходи щодо оптимізації процесу виконання судової психологічної експертизи.