Конференція ENFSI з дослідження наркотичних речовин у Ліссабоні (Португалія)

У період з 21 до 25 травня 2018 року представник Експертної служби МВС, судовий експерт відділу досліджень наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів лабораторії досліджень матеріалів, речовин та виробів ДНДЕКЦ МВС Зелений Павло Олександрович узяв активну участь у щорічній робочій зустрічі ENFSI  з дослідження наркотиків з англомовною доповіддю на тему «Профілювання метадону». Мета участі в заході – обмін досвідом із дослідження наркотичних засобів і психотропних речовин, ознайомлення із сучасними технологіями проведення зазначеного виду досліджень, а також налагодження ділового співробітництва з експертними установами Східної Європи.

На Конференції були присутні представники керівного комітету ENFSI з напряму досліджень наркотиків: Natasa Radosavljvic-Stevanovic (Сербія), Irene Breum Muller (Данія), Annette Sprong (Нідерланди) та ін., а також 76 представників робочої групи експертних установ різних відомств таких країн, як Австрія, Албанія, Бельгія, Велика Британія, Грузія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Сінгапур, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція.

У своїх виступах доповідачі висвітлювали статистичні дані щодо найбільш поширених наркотичних речовин на території країн Європейського Союзу, обіг яких стрімко збільшується, і тих, що з’являються в обігу вперше – «дизайнерських наркотиків».

Учасниками розглядалися проблеми, пов’язані з малими концентраціями наркотичних речовин в об’єктах-носіях, та методи їх дослідження, що передбачають використання високоефективної рідинної хроматографії з Q-TOF детектування, газової хроматографії з інфрачервоним детектуванням, рефрактометричним аналізом тощо, дослідження речовин, що надходять у суміші їх ізомерів (25H-NBOH; 25С-NBOH), та багато інших спеціальних питань. Під час Конференції обговорювалися питання щодо виготовлення наркотичних засобів із «медичного» канабісу або з речовин, у яких вміст тетрагідроканабінолу не перевищує дозволеної межі, визначеної законодавством.

Крім того, під час зустрічі відбувся обмін досвідом щодо організації роботи відділів дослідження наркотичних засобів та правил оформлення результатів проведення експертиз з такими країнами, як Грузія та Північна Ірландія.