Міжнародна науково-практичнa конференція «Актуальні питання і перспективи розвитку судово-психологічної експертизи та комплексної експертизи за участі психолога»

20 та 21 вересня 2018 року Єреванському державному медичному університеті імені М. Гераці відбулась науково-практична конференція на тему «Актуальні питання і перспективи розвитку судово-психологічної експертизи та комплексної експертизи за участі психолога», на якій були присутні представники Експертної служби МВС України: заступник директора ДНДЕКЦ Ковальов К.М., заступник завідувача лабораторії інформаційних технологій ДНДЕКЦ Костюк С.І., старший судовий експерт сектору мистецтвознавчих та психологічних досліджень ДНДЕКЦ Лук’янова Н.Д., головний судовий експерт відділу досліджень у сфері інформаційних технологій Вінницького НДЕКЦ Роль А.В., судовий експерт групи мистецтвознавчих та психологічних видів досліджень відділу досліджень у сфері інформаційних технологій Дніпропетровського НДЕКЦ Белічко А.М.

Науково-практична конференція відбувалась за участі провідних науковців в галузі прикладної психології та практичних судових експертів-психологів з Вірменії, Білорусі, Ізраїлю, США, Росії, Естонії та Канади.

Під час заходу заступник директора ДНДЕКЦ Ковальов К.М. виступив із доповіддю на тему: «Основні питання судової психологічної експертизи України». Учасники конференції заслухали доповіді та активно обговорювали актуальні проблеми методологічного забезпечення практичного виконання судово-психологічних експертиз, юридичні аспекти виконання судово-психологічних досліджень в країнах-учасницях міжнародної науково-практичної конференції, проблематику впровадження нових комп’ютерних технологій психологічного аналізу відеозаписів, види та можливості комплексних з психологом досліджень, особливості виконання окремих видів судово-психологічної експертизи, в тому числі посмертної експертизи та психологічного аналізу повідомлюваної інформації, експертизи в спорах про право на виховання дитини, експертизи стану фізіологічного афекту тощо. Суттєве практичне значення мав обмін досвідом практичного виконання психологічних експертиз між представниками Експертної служби МВС України та практичними судовими експертами і науковцями інших країн-учасниць міжнародної конференції.