Стан та перспективи розвитку експертизи матеріалів, речовин та виробів

18-20 вересня 2018 року було проведено семінар-нараду фахівців Експертною служби МВС на тему «» (м. Кам’янець-Подільський, Хмельницька область).

Метою семінару-наради був розгляд проблемних питань призначення та проведення експертиз матеріалів, речовин і виробів та ознайомлення з новими можливостями судової експертизи матеріалів, речовин та виробів.

Організаторами семінару-наради були відділ фізико-хімічних досліджень лабораторії досліджень матеріалів, речовин і виробів ДНДЕКЦ МВС та відділ дослідження матеріалів, речовин і виробів Хмельницького НДЕКЦ МВС.

У семінарі-нараді взяли участь 48 працівників Експертної служби МВС (ДНДЕКЦ та 24 НДЕКЦ МВС), 2 представника ГУНП в Хмельницькій області, по одному представнику ГУ ДФС у Хмельницькій області, Національної академії Держприкордонслужби України, Подільського державного аграрно-технічного університету.

Під час семінару-наради були обговорені питання дослідження широкого кола об’єктів експертизи матеріалів, речовин та виробів, у тому числі щодо вдосконалення навичок інтерпретації результатів дослідження, отриманих із застосуванням сучасного аналітичного обладнання. Був здійсненний розгляд нових аналітичних методів дослідження вибухових речовин, продуктів вибуху та пострілу, нафтопродуктів і пально-мастильних матеріалів, органічних розчинників, спиртовмісних сумішей. Окремо в ході семінару-наради були розглянуті нові можливості вирішення діагностичних та ідентифікаційних питань при дослідженні матеріалів, речовин та виробів.

У ході семінару-наради були розглянуті питання організації діагностичних та ідентифікаційних досліджень об’єктів експертизи матеріалів, речовин та виробів, експертам були наданні рекомендації щодо ефективного застосування аналітичних методів дослідження.