Обмін досвідом з працівниками правоохоронних органів КНР

З 14 по 28 листопада 2018 року  у м. Чженчжоу (Китайська Народна Республіка) відбулась конференція з питань кримінального розслідування, яка складалась із циклу лекцій та семінарів.

Організатор конференції – Міністерство громадської безпеки КНР, співорганізатор – Департамент громадської безпеки провінції Хенань, приймаюча сторона – Хенанський інститут поліції (м. Чженчжоу).

Навчальний курс проводився на базі Хенанського інституту поліції, в рамках якого взято участь у семінарах за такими тематиками: «Міжнародне співробітництво правоохоронних органів в концепції «Пояс і шлях», «Система поліції КНР», «Загальні відомості кримінальної науки і техніки», «Розслідування і комунікація поліцейських служб», «Аналіз інформації і техніка вивчення кримінального провадження», «Засоби розслідування злочинів», «Способи припинення масових заворушень в екстрених випадках».

Крім того під час відрядження делегацією відвідано ряд практичних підрозділів МОБ з метою ознайомлення зі специфікою їх роботи.

Метою візиту делегації МВС до Китайської Народної Республіки є підвищення кваліфікації представників системи МВС у сферах міжнародного співробітництва, здійснення досудового розслідування кримінальних правопорушень, проведення криміналістичних експертиз, слідчих (розшукових) дій, припинення масових заворушень, а також обмін досвідом з працівниками правоохоронних органів Китайської Народної Республіки із зазначених питань.

Від Експертної служби МВС прийняли участь:

– Аббасов Руслан Гідаяддинович, завідувач лабораторії біологічних досліджень та обліків ДНДЕКЦ;

– Балук Ігор Григорович, директор Чернівецького НДЕКЦ;

– Каркоцький Іван Олексійович, директор Запорізького НДЕКЦ;

– Шрамко Олександр Михайлович, директор Тернопільського НДЕКЦ

Довідково: м. Чженчжоу – столиця і найбільше місто провінції Хенань, що у північно-центральній частині Китаю. Місто також є політичним, економічним, технологічним і освітнім центром провінції , а також важливим транспортним вузлом для Центрального Китаю. Історичний центр міста лежить на південному березі річки Хуанхе і є однією із Восьми Великих Старовинних столиць Китаю. Населення міста близько 10 млн. осіб.

Провінція Хенань займає 1-ше місце серед провінцій по кількості населення, яке становить близько 100 млн. осіб.