Психоактивні речовини: проблематика та вирішення

Замошець Олександр Павлович, Зав’ялов Олексій Сергійович та Зелений Павло Олександрович 29-30 січня взяли участь у  I засіданні Української робочої групи з дослідження психоактивних речовин, що діє у рамках реалізації проекту Європейського Союзу «ДІЯ-ЄС: Заходи ЄС з питань протидії наркотикам та організованій злочинності, інтенсивне співробітництво та нарощування потенціалу для боротьби з організованою злочинністю у сфері наркоторгівлі вздовж героїнового маршруту».

У засіданні також взяли участь представники експертних установ Міністерства юстиції України, Міністерства охорони здоров’я України, Служби безпеки України, учасники від Національної поліції України, Генеральної прокуратури України, Державної фіскальної служби України, а також регіональний координатор Управління ООН з наркотиків і злочинності.

У межах реалізації Проекту розглядається питання перегляду законодавства України в частині зміни підходів до віднесення нових психоактивних речовин до переліку контрольованих. Зокрема, пропонується відмовитися від ведення індивідуального переліку підконтрольних психоактивних речовин та запровадити загальну систему контролю за групами психоактивних речовин. Завдяки цьому в законодавстві України буде точно визначено поняття групи підконтрольних речовин (з урахуванням досвіду Польщі та Німеччини).

Під час першого засідання робочої групи було обговорено ряд важливих питань, серед яких склад робочої групи, організація роботи та основні пункти дорожньої карти, зокрема ті, що заплановані до реалізації на короткострокову перспективу.