Зустріч з фахівцями Лівії, Йорданії та Великобританії в рамках міжнародного тренінгу у сфері протидії терористичній діяльності

16 квітня 2019 року у Державному науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС було проведено зустріч з іноземною делегацією. Зустріч відбулася в межах міжнародного тренінгу у сфері протидії терористичній діяльності з використанням вибухових речовин та вибухових пристроїв із можливостями сучасних судово-експертних досліджень за традиційними напрямами (дактилоскопія, трасологія, спеціальні фізико-хімічні та біологічні дослідження), а також у сфері криміналістичної вибухотехніки.

У складі делегації були присутні фахівці судової поліції Лівії, фахівці UNMAS Йорданії, начальник служби вибухонебезпечних робіт UNMAS Великобританії, представники Державного підприємства «Укроборонсервіс» Артем Панютін та Олександр Рябцев, та викладач Центру гуманітарного розмінування Міністерства оборони України  Юрій Мазниченко.

Візит розпочався зі знайомства сторін у конференц-залі ДНДЕКЦ. У вітальній промові перший заступник директора Сергій  Кримчук окреслив основні напрями діяльності центру.

Гостям запропонували відвідати лабораторію вибухотехнічних досліджень. Завідувач лабораторії Віктор Гребельський  та завідувач відділу вибухотехнічних досліджень Василь Мороз розповіли візитерам про види виконуваних експертиз, принципи підходу до огляду місця події та виявлення і вилучення вибухових пристроїв, новітні підходи до підготовки спеціалістів, які базуються на практичних досягненнях розвитку експертів.

Під час екскурсії до лабораторії криміналістичних видів досліджень та обліку головний судовий експерт сектору трасологічних досліджень Анастасія Васильчук ознайомала гостей з автоматизованим робочим місцем Tool Scan, яке дає змогу створювати 3д зображення об’ємних об’єктів, а судовий експерт сектору трасологічного обліку Євген Сопіженко – з роботою автоматичного робочого місця Traso Scan.

Працівники лабораторії досліджень матеріалів, речовин і виробів, відділу фізико-хімічних досліджень Людмила Зуєвич (заступник завідувача відділу) і Світлана Андрущенко (головний судовий експерт) розповіли про методи роботи в процесі дослідження металів і сплавів, лако-фарбових покриттів і спеціальних хімічних речовин. Заступник завідувача відділу досліджень наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів Олексій Кириллов розкрив особливості дослідження наркотичних засобів, психотропних речовин методом хроматоспектрального аналізу та продемонстрував принцип роботи пристрою Саd detector, призначеного для кількісного визначення наркотичних засобів і психотропних речовин методом газової та рідинної хромотаграфії.

Для окремих представників групи було організовано екскурсію до лабораторії біологічних досліджень та обліку, яку проводила заступник завідувача лабораторії Анна Повх.

По закінченню екскурсії усі представники заходу висловили своє  захоплення високим рівнем професіоналізму, матеріально-технічним обладнанням і дійшли висновку, що професійна співдружність має надзвичайно важливе значення для посилення протидії терористичній діяльності.