Курси підвищення кваліфікації судових експертів з дослідження комп’ютерної техніки та програмних продуктів

У квітні на базі Харківського національного університету внутрішніх справ було проведено короткострокові курси підвищення кваліфікації працівників Експертної служби МВС України як судових експертів за експертною спеціальністю 10.9 «Дослідження комп’ютерної техніки та програмних продуктів».

Відкрив захід декан факультету № 4 ХНУВС, кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник, підполковник поліції В’ячеслав Марков. Привітав слухачів із початком занять та побажав їм поглибити свої знання, обмінятися думками та поділитися своїм практичним досвідом. Також він зазначив, що судові експерти повинні постійно підвищувати свій рівень спеціальних знань та навичок, що необхідні їм для якісного висококваліфікованого проведення експертних досліджень, у тому числі таких об’єктів експертизи, як комп’ютерна техніка та програмні продукти.

Під час проходження курсів судові експерти ДНДЕКЦ та 11 НДЕКЦ (всього 13 працівників), крім загальної теоретичної підготовки взяли участь   у практичних заняттях із застосування спеціалізованого програмного забезпечення під час проведення судової комп’ютерно-технічної експертизи, а також обговорили основні положення використання судової фотографії та відеозапису при проведенні судової експертизи та слідчих дій.

Протягом тижня заступник завідувача лабораторії комп’ютерно-технічних та телекомунікаційних досліджень ДНДЕКЦ Сергій Ковальчук  читав лекції про актуальні аспекти дослідження шкідливого програмного забезпечення в межах комп`ютерно-технічних експертиз. Лекційні заняття  щодо особливостей проведення комп`ютерно-технічних досліджень з використанням програмного забезпечення «X-Ways Forensics» проводив заступник завідувача відділу комп’ютерно-технічних досліджень лабораторії Євген Самарченко.

Бінарні практичні заняття для учасників курсів проводилися за участі представників ДНДЕКЦ і старшого викладача кафедри кібербезпеки факультету № 4 ХНУВС майора поліції Олексія Рвачова в навчально-тренувальних центрах факультету.

Цікавою та пізнавальною для слухачів була екскурсія до музею Харківського національного університету внутрішніх справ, під час якої учасники ознайомилися з історією створення і становлення університету, а також різних підрозділів міліції Харківської області.

У межах обміну досвідом, головний судовий експерт Харківського НДЕКЦ Сергієм Золотарьов ознайомив курсантів ХНУВС з можливостями використання програмно-апаратного комплексу «UFED Cellebrite» для дослідження інформаційного вмісту різного виду мобільних пристроїв.

Захід завершився складанням підсумкового іспиту, під час якого у складі комісії був завідувач лабораторії комп’ютерно-технічних та комунікаційних досліджень Дмитро Степанець. Приємно констатувати, що всі учасники склали іспит на відмінно і отримали сертифікати про успішне підвищення кваліфікації за відповідним напрямом досліджень, які урочисто вручив проректор ХНУВС, доктор юридичних наук, професор, полковник поліції Михайло Бурдін.