Участь працівників ДНДЕКЦ у науково-практичному семінарі «Особливості процесуального статусу судового експерта з питань інтелектуальної власності в цивільних і господарських справах»

Нещодавно працівники відділу мистецтвознавчих, психологічних досліджень та досліджень об`єктів у сфері інтелектуальної власності ЛДСІТ ДНДЕКЦ Людмила Черненко (завідувач відділу мистецтвознавчих, психологічних досліджень та досліджень об`єктів інтелектуальної власності) та Алла Онищук (головний судовий експерт сектору досліджень у сфері інтелектуальної власності відділу мистецтвознавчих, психологічних досліджень та досліджень об`єктів інтелектуальної власності) взяли участь у науково-практичному семінарі «Особливості процесуального статусу судового експерта з питань інтелектуальної власності в цивільних і господарських справах».

Захід організовував Київський науково-дослідний інститут судових експертиз Міністерства юстиції України спільно з Науково-дослідним центром судової експертизи з питань інтелектуальної власності та Асоціацією торговельних марок. Модератором заходу був директор Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Владислав Федоренко.

Директор Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Владислав Федоренко

У семінарі взяли участь представники державних та недержавних експертних установ, судді господарських судів, адвокати, юристи та представники правовласників. 

Головним завданням семінару було визначення особливостей процесуального статусу судових експертів з питань інтелектуальної власності в Україні в цивільних і господарських справах у контексті проведення судової реформи і започаткування діяльності Вищого суду з питань інтелектуальної власності.

 

Учасниками семінару було розглянуто ряд тематичних питань:

  • стан, проблеми та перспективи розвитку судової експертизи з питань інтелектуальної власності та трансформації корпусу судових експертів в контексті судової реформи в Україні;
  • правовий і процесуальний статус судового експерта з питань інтелектуальної власності в Україні;
  • судовий експерт з питань інтелектуальної власності та адвокат: процесуальні моделі та етика взаємодії;
  • особливості процесуального статусу судових експертів з питань інтелектуальної власності в цивільних справах;
  • участь судових експертів з питань інтелектуальної власності в господарських справах;
  • рецензування висновків судових експертів з питань інтелектуальної власності: правова реальність і міфи;
  • перспективи розвитку судової експертизи з питань інтелектуальної власності в контексті становлення Вищого суду з питань інтелектуальної власності.

Членами президії були Юрій Моісеєв – директор Департаменту з питань судової роботи та банкрутства Міністерства юстиції України, Наталія Ткаченко – начальник Управління експертного забезпечення правосуддя Департаменту з питань судової роботи та банкрутства Міністерства юстиції України, Олександр Рувін – директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України, Михайло Дубинський – голова асоціації власників торговельних марок, керуючий партнер Патентно-юридичної агенції «Дубинський і Ошарова», Ганна Бондаренко – суддя Господарського суду міста Києва.

Спікери виступили з темами судової експертизи та корпусу судових експертів з питань інтелектуальної власності в Україні, особливостей процесуального статусу судового експерта, взаємодії суду та експерта у випадку призначення експертизи судом для оперативного отримання експертного висновку, ролі експертів за новими правилами процесуальних кодексів.

Захід став доволі результативним та інформативним для кожного учасника. Теми, винесенні на обговорення допоможуть в організації подальшої роботи за напрямом, будуть актуальними у вирішенні щоденних робочих питань.