Екскурсія для студентів Київського міжнародного університету

23 квітня до Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру завітали студенти другого та третього курсу спеціальності «Правознавство» Київського міжнародного університету. Враховуючи напрям навчання студентів, екскурсія проходила у лабораторії криміналістичних видів досліджень, вибухотехнічній лабораторії та музеї Центру.

Приємно вразив гостей факт, що екскурсію музеєм проводили не звичайні екскурсоводи, а справжні експерти, які працюють у Центрі, проводять експертні дослідження за різними напрямами. Наприклад, головний експерт відділу досліджень зброї Костянтин Лопатюк детально розповів про музейні експонати, посилаючись на особливості роботи з відповідними оригінальними моделями, що викликало хвилю цікавості та безліч запитань у відвідувачів. Цікаво та актуально про дослідження наркотичних засобів розповів головний судовий експерт лабораторії досліджень матеріалів, речовин і виробів Павло Зелений, а головний експерт відділу почекознавчих досліджень, технічного дослідження документів, та обліку Ірина Невмержицька – про документи та банкноти.
У вибухотехнічній лабораторії завідувач відділу вибухотехнічних досліджень Василь Мороз, відкрив новий погляд на безпечне поводження з вибуховими пристроями, а Сергій Вишневський, завідувач сектору матеріалознавчих досліджень, розказав про способи та методи роботи з матеріалами після пожежі. Студенти відразу моделювали ситуації та обговорювали особливості проведення досліджень.
Завідувач сектору дактилоскопічного обліку Андрій Щавелєв показав прилади з якими працюють експерти під час проведення досліджень, дозволив спробувати їх в роботі та відповів на усі запитання, які стосувалися проведення дактилоскопічних експертиз.
Після «інформаційного вибуху» один зі студентів, поділився думкою про те, що дізнався і побачив багато нового, навіть зумів чогось навчитися за короткий час екскурсії. Тому в нього закралася ідея, в майбутньому спробувати себе на посаді експерта одного з презентованих напрямів.
Екскурсія пройшла добре, легка втома та великий об’єм знань – те, що кожен виніс по закінченню та зможе правильно та з користю застосувати у майбутньому.