Присвоєння кваліфікації судового експерта за експертною спеціальністю 10.20 «Дослідження з питань землеустрою» вперше в Експертній службі МВС України

Знакові події відбуваються в особливий час. У день річниці створення ДНДЕКЦ сталася саме така подія. Вперше за всю історію роботи  у системі МВС було присвоєно кваліфікацію судового експерта за експертною спеціальністю 10.20 «Дослідження з питань землеустрою». Відповідні заходи проводяться з метою впровадження в експертну діяльність нових напрямів судової експертизи та розширення можливостей Експертної служби МВС. 

Засідання Експертно-кваліфікаційної комісії МВС проходило в Державному науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС України. До складу комісії входив перший заступник директора ДНДЕКЦ Сергій Кримчук, заступник директора ДНДЕКЦ Юрій Чечіль, заступник завідувача лабораторії будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності ДНДЕКЦ Інна Тальянчук, завідувач відділу земельних досліджень та оціночної діяльності лабораторії будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності ДНДЕКЦ Юрій Чащин, декан факультету землевпорядкування, доктор економічних наук, доцент Тарас Євсюков і заслужений судовий експерт Олена Галієва.

Питання присвоєння кваліфікації судового експерта за експертною спеціальністю було розглянуто позитивно, в результаті чого  судовому експерту відділу земельних досліджень та оціночної діяльності лабораторії будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності ДНДЕКЦ Інні Кузьменко присвоєно кваліфікацію судового експерта з правом проведення судово-експертних досліджень за спеціальністю 10.20 «Дослідження з питань землеустрою». 

Зазначена експертиза  є досить складним процесом, що містить комплекс  досліджень, які проводяться фахівцем, що володіє спеціальними  знаннями. Експертиза з питань землеустрою вирішує  ряд  спірних питань та допомагає у вирішенні значної  кількості  проблемних ситуацій, що виникають при умисних шахрайських діях, спрямованих на незаконне відчуження та користування земельними ділянками.

Експертиза з питань землеустрою дозволяє проводити визначення відповідності розробленої документації із землеустрою, її затвердження відповідно до вимог земельного законодавства та інших нормативних документів з питань землеустрою та землекористування; визначати відповідність зміни цільового призначення земельних ділянок, її затвердження згідно  з вимогами земельного законодавства та іншими нормативними документами з питань землеустрою та землекористування; визначення відповідності фактичного землекористування правовстановлювальним документам, документації із землеустрою на земельні ділянки та нормативно-правовим актам; відповідність виконаної нормативної грошової оцінки земель відповідно до вимог нормативно-правових актів. 

Можливість проведення такої експертизи в Експертній службі МВС України  розширює горизонти діяльності експертів та  дозволяє проводити значно більшу кількість досліджень.