Екскурсія для учнів 7 класу школи №3 м. Києва

У Державному науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі було проведено екскурсію для учнів 7 класу школи №3 м. Києва. Їх ознайомили з можливостями сучасних судово-експертних досліджень у таких напрямах як дактилоскопія, балістика, а також у сфері криміналістичної вибухотехніки.

Екскурсія почалася з відвідання музею ДНДЕКЦ. Старший судовий експерт відділу досліджень зброї Сергій Васьков розповів про музейні експонати з професійної точки зору та поділився цікавими історіями про певні моделі. Учні проявили зацікавленість і задавали безліч питань. Найактивнішим слухачем був учень – Олег, який вразив своїми знаннями. За його словами, всю інформацію він черпав з фільмів та відеоігор.

Головний судовий експерт лабораторії досліджень матеріалів, речовин і виробів Павло Зелений показав саморобні вироби для застосування наркотичних засобів та методи їх ідентифікації. Згодом головний експерт відділу почеркознавчих досліджень, технічного дослідження документів, та обліку Ірина Невмержицька розповіла про підробні банкноти та на прикладі однієї з банкнот показала основні ознаки фальшивих купюр, а головний судовий експерт сектору молекулярно-генетичних досліджень Світлана Петричук, враховуючи вікові особливості слухачів, представила основні завдання діяльності відділу біологічних досліджень.

Продовжив оглядову екскурсію завідувач сектору дактилоскопічного обліку Андрій Щавелєв, який розповів про традиційні та новітні способи зняття відбитків пальців та дав можливість кожному розглянути їх в мікроскопі. У вибухотехнічній лабораторії головний судовий експерт-вибухотехнік Андрій Щетінін основну увагу звернув на правила безпечного поводження з вибуховими пристроями. Незважаючи на свій юний вік гості цікавились, яку освіту потрібно здобути щоб в майбутньому працювати в ДНДЕКЦ.

Екскурсія пройшла насичено та цікаво, учні залишились задоволені, здобувши безліч нової інформації, знань та вражень.