Підвищення професійного рівня працівників Експертної служби

Для підвищення професійного рівня працівники Експертної служби МВС України беруть участь в різних навчальних зборах.

20-24 травня 2019 року на базі Харківського національного університету внутрішніх справ було проведено підготовчі курси для працівників Експертної служби МВС, які є претендентами на присвоєння кваліфікації судового експерта з правом проведення судової комп’ютерно-технічної експертизи за експертною спеціальністю 10.9 «Дослідження комп’ютерної техніки та програмних продуктів».

У навчанні взяли участь 12 працівників територіальних підрозділів Експертної служби МВС.

На відкриті заходу зі вступним словом виступив ректор ХНУВС Дмитро Швець та завідувач лабораторії навчальної та наукової роботи ДНДЕКЦ Людмила Шарай. Вони наголосили на важливості постійного поглиблення рівня спеціальних знань та практичних навичок працівників Експертної служби МВС, які необхідні для якісного та висококваліфікованого проведення судових експертиз та досліджень.

Під час проведення підготовчих курсів слухачам було запропоновано теоретичні заняття з юридичної та психологічної підготовки, проаналізовано основи формування стресостійкості судового експерта, його ефективної комунікації та професійної етики.

Крім того, було проведено бінарні практичні заняття зі спеціальної підготовки, під час яких слухачі опанували навички використання спеціалізованого програмного забезпечення X-Ways Forensics, Forensic ToolKit, DVR Examiner під час проведення судових комп’ютерно-технічних експертиз, а також ознайомились з практичними аспектами дослідження сучасних цифрових відеореєстраторів, грального обладнання, АТМ-терміналів (банкоматів), шкідливого програмного забезпечення тощо. 

Після завершення підготовчих курсів пройшло засідання Експертно-кваліфікаційної комісії, за результатами якого слухачам курсів було присвоєно кваліфікацію судового експерта за експертною спеціальністю 10.9 «Дослідження комп’ютерної техніки та програмних продуктів».

Відзначаючи слухачів, які склали іспит на відмінно, варто сказати про Максима Пашкевича, працівника Житомирського НДЕКЦ, який продемонстрував найкращий рівень знань.