Семінар на тему «Проблемні питання проведення експертиз за напрямом імунологічних, цитологічних досліджень, дослідження волосся та одорологічних досліджень»

28 травня 2019 року у конференц-залі ДНДЕКЦ пройшов семінар «Проблемні питання проведення експертиз за напрямом імунологічних, цитологічних досліджень, дослідження волосся та одорологічних досліджень». Організовував семінар відділ біологічних досліджень лабораторії біологічних досліджень та обліку ДНДЕКЦ.

Захід проводився за участю 27-и працівників відділу біологічних досліджень лабораторії біологічних досліджень та обліку ДНДЕКЦ, відділів і секторів за напрямом імунологічних, цитологічних досліджень, досліджень волосся та одорологічних досліджень територіальних підрозділів Експертної служби МВС.

Серед основних завдань семінару було визначення сучасних методичних підходів до проведення імунологічних досліджень; визначення проблем дослідження волосся людини та тварин в умовах сучасності; ознайомлення з новітніми технологічними засобами для проведення одорологічних досліджень; визначення проблемних питань проведенння імунологічних, цитологічних досліджень, дослідження волосся та одорологічних досліджень.

Привітальне слово на відкритті семінару мав заступник директора ДНДЕКЦ – заступник керівника Експертної служби МВС України Костянтин Дубонос та завідувач лабораторії біологічних досліджень та обліків ДНДЕКЦ Руслан Аббасов.

Доповідачі, дотримуючись регламенту, виступили зі своїми доповідями. Так, завідувачка відділу біологічних досліджень та обліку Волинського НДЕКЦ Ольга Цивінська доповіла про забезпечення якості виконання досліджень в імунологічній лабораторії. Завідувач відділу досліджень матеріалів, речовин і виробів Чернівецького НДЕКЦ Ростислав Мацьопа розповів про значення мікрослідів біологічного походження в розслідуванні та розкритті злочинів та особливості  їх дослідження в експертній практиці. Проблемні питання підготовки та проведення імунологічних експертиз висвітлила старша судова експертка сектору біологічних досліджень та обліку Кіровоградського НДЕКЦ Тетяна Михальська. Завідувач сектору біологічних досліджень та обліку Сумського НДЕКЦ Світлана Лісун досліджувала потожирові виділення людини як одне з проблемних питань під час проведення експертиз за напрямом імунологічних досліджень. А про неруйнівний метод дослідження слідів крові із застосуванням ІЧ-спектроскопії доповіла старший судовий експерт відділу фізико-хімічних досліджень лабораторії досліджень матеріалів, речовин і виробів Дніпропетровського НДЕКЦ Наталія Фурсова. Завідувач сектору біологічних досліджень та обліку Черкаського НДЕКЦ Катерина Мосіюк оцінювала придатність магнітного порошку трифолін, запобігання його негативного впливу на біологічний матеріал (кров) та перебіг імунологічних реакцій у разі встановлення наявності, видової та групової належності крові в слідах пальців рук, оброблених трифоліном. Дослідження перехідного волосся Пса свійського презентувала завідувач сектору біологічних досліджень та обліку Полтавського НДЕКЦ Оксана Канюка. Морфологічне дослідження волосся тварин класу Ссавців родини Гризуни під час проведення судової біологічної експертизи провів завідувач сектору біологічних досліджень та обліку Рівненського НДЕКЦ Ігор Кондратюк. Старший судовий експерт відділу досліджень наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів лабораторії досліджень матеріалів, речовин і виробів Дніпропетровського НДЕКЦ Аліна Соколова розповіла про сучасні косметичні процедури догляду за волоссям та вплив на морфологічні ознаки волосся. Про проблемнi питання, якi виникають пiд час проведення судової одорологiчної експертизи розповів завідувач відділу біологічних досліджень та обліку Вінницького НДЕКЦ Юрій Наняк.

Загалом семінар пройшов інформативно та насичено, а наприкінці відбулося обговорення доповідей, презентацій, підбиття підсумків та кожен отримав сертифікат про участь у семінарі.