Участь Керівника Експертної служби МВС України Броніслава Теплицького у щорічній зустрічі ENFSI

29-31 травня 2019 року пройшла щорічна зустріч ENFSI (Європейська мережа судово-експертних установ) у місті Рим (Італія). У роботі засідання взяв участь Керівник Експертної служби Броніслав Теплицький. Учасниками заходу були представники судово-експертних установ та правоохоронних органів із багатьох країн світу.

Завданням ENFSI насамперед є забезпечення потреби країн-членів ЄС у впровадженні новітніх досягнень науки й техніки в судові експертизи, забезпечення оперативного керівництва науковими дослідженнями й подальше вдосконалення судової експертизи в Європі та світі. 

Голова поліції, генеральний директор громадської безпеки та директор центрального протизлочинного директорату національної поліції Італії офіційно відкрили зустріч під супровід гімну ENFSI.

З вітальним словом до учасників засідання звернувся голова ENFSI Ерккі Сіппола, який представив порядок денний заходу.

Програма заходу включала роботу сесій, під час яких учасники обговорили створення загальноєвропейських баз даних потрібних для підвищення ефективності роботи судових експертів і криміналістів, навчання та підготовку кадрів в рамках спільноти ENFSI та її зацікавлених сторін, висвітлювалися питання найактуальніших тем в галузі криміналістики та судової експертизи. Подія супроводжувалася виставкою устаткування необхідного для криміналістичних досліджень.

За результатами обговорення стратегічного планування ENFSI та презентації оцінки результатів дослідження на тему «Переваги членства в ENFSI», було сформовано висновок про доцільність та необхідність участі експертних установ в ENFSI, зокрема Експертної служби МВС. Професійний розвиток та стабільне майбутнє Європейської мережі судово-експертних установ сприяє постійному розвиткові Експертної служби МВС та її незамінній участі у криміналістичному світі. 

Підсумовуючи важливість участі у щорічній зустрічі Європейської мережі судово-експертних установ, варто відзначити обмін досвідом між провідними судово-експертними установами, серед яких, безумовно, є Експертна служба МВС України.