Зустріч робочої групи ENFSI з дослідження вибухових речовин і пристроїв у Франції

21-24 травня 2019 року в м. Сержі-Понтуаз (Франція) відбулась зустріч робочої групи ENFSI з дослідження вибухових речовин і пристроїв. Організатор – міжнародна  мережа судової експертизи з дослідження вибухових речовин (FINEX).

У зустрічі брали участь працівниці Експертної служби МВС: завідувач відділу фізико-хімічних досліджень лабораторії досліджень матеріалів, речовин і виробів ДНДЕКЦ МВС – Юлія Остапюк та заступник завідувача відділу фізико-хімічних досліджень лабораторії досліджень матеріалів, речовин і виробів ДНДЕКЦ МВС – Людмила Зуєвич.

Основною метою участі в заході був міжнародний обмін досвідом з криміналістичного дослідження вибухових речовин і пристроїв, у тому числі до та після вибуху, технічних розробок і методів судової експертизи, поточних досліджень, розгляду судових справ а також налагодження ділового співробітництва з експертними установами Європи.

У зустрічі взяли участь 60 представників робочої групи експертних установ різних відомств країн-учасниць європейської мережі судово-експертних установ.

Під час засідання співробітники експертних установ із Бельгії, Швейцарії, Канади, Великобританії, Нідерландів та США навели конкретні приклади отримання розшукової та доказової інформації. Однією з тем, обговорених на засіданні, була методика маркування основних прекурсорів.

За результатами проведеного заходу Юлія Остапюк та Людмила Зуєвич отримали сертифікати учасників зустрічі.

Участь у щорічній Конференції «ENFSI FINEX» є надзвичайно важливою для  висвітлення наукових розробок, належної співпраці з експертними установами країн-учасниць ENFSI, упровадження в практику передового досвіду цих країн, забезпечення контролю якості та, безумовно, формування авторитету Експертної служби МВС на міжнародному рівні.