Участь працівників Львівського НДЕКЦ МВС у науковому форумі в Болгарії

Нещодавно представники Експертної служби МВС взяли участь у роботі Круглого столу з міжнародною участю «Якість, контроль та експертиза товарів» Економічного університету у м. Варна. Серед учасників було близько 50 доповідачів та співавторів доповідей з різних країн, зокрема завідувач відділу товарознавчих та гемологічних досліджень Львівського НДЕКЦ МВС – Ярослав Заяць та судовий експерт відділу товарознавчих та гемологічних досліджень Львівського НДЕКЦ МВС – Микола Беднарчук.

Метою участі у форумі було обговорення проблем, обмін досвідом та пошук напрямів співпраці у сфері дослідження товарів, ознайомлення з закордонними методами і матеріальною базою проведення товарознавчих досліджень, обговорення передового досвіду та актуальних проблем контролю якості товарів, акредитації дослідних лабораторій, а також пошук шляхів налагодження подальшої співпраці з науково-дослідними установами і науковцями у країнах Євросоюзу.

Вітальне слово мав Евгені Станіміров – ректор Економічного університету у м. Варна.

Програмою Круглого столу було передбачено 32 доповіді за наступними напрямами:
– якість товарів – формування, споживні властивості;
– управління і контроль якості товарів;
– експертиза і якість товарів – правові, організаційні аспекти та передовий досвід;
– нагляд за ринком – пошуки та передовий досвід;
– взаємозв’язок бізнес-освіта.

Роман Заяць виступив з доповіддю за напрямом наукових досліджень, які стосуються проблем юридичного супроводу судових експертиз. За напрямом наукових досліджень, які стосуються сучасних проблем товарознавчих судових експертиз сировини, засобів виробництва та ужиткових товарів, було представлено спільну доповідь Ярослава Заяця, Олександра Ярового та Миколи Беднарчука. Також Микола Беднарчук узагальнив найбільш вагомі результати діяльності Львівської школи товарознавства, а Ярослав Заяць – узагальнив основні наукові здобутки відділу товарознавчих та гемологічних досліджень Львівського НДЕКЦ МВС України, три працівники якого є кандидатами наук, що плідно працюють над вирішенням проблем, які виникають під час щоденного виконання судових товарознавчих експертиз та досліджень.
Європейські колеги висловили щиру подяку за надану представниками Львівського НДЕКЦ МВС інформацію, яку було оцінену як актуальну для теорії і практики товарознавчих досліджень.

За результатами проведеного заходу прийнято одностайне рішення оргкомітету опублікувати у спеціальному виданні-збірнику наукових праць, наданих на Круглий стіл, доповіді з Львівського НДЕКЦ МВС.

Окремим вагомим результатом участі у роботі Круглого столу став спільно розроблений під час перебування проект двосторонньої Угоди про співпрацю у сфері товарознавчих досліджень між Львівським НДЕКЦ МВС та Економічним університетом у м. Варна (Болгарія).