Тренінг-навчання на тему «Визначення вартості земельних ділянок станом на дату в минулому»

На базі медично-реабілітаційного центру «Пуща-Водиця» МВС ДНДЕКЦ МВС за підтримки вищого приватного навчального закладу «Міжнародний інститут бізнесу» 11-13 червня проведено тренінг-навчання за видом судової оціночно-земельної експертизи на тему «Визначення вартості земельних ділянок станом на дату в минулому».

У навчанні взяли участь працівники Експертної служби МВС з 13 регіонів. В рамках нового формату навчання кожен день починався з лекційної частини, після якої працівники в групах виконували тестові та практичні задання, з визначення вартості земельних ділянок станом на дати в минулому. Для проведення навчання було запрошено викладачів ВПНЗ «Міжнародний інститут бізнесу» – Юрія Дехтяренка та Андрія Мартина.

У рамках заходу розглядалися особливості проведення ідентифікації земельних ділянок станом на дату визначення вартості в минулому; проведення аналізу корисності та найбільш ефективного використання об’єктів дослідження станом на дату в минулому; визначення критеріїв подібного до об’єктів дослідження майна; обмеження щодо застосування методичних підходів, методів, оціночних процедур, технічних прийомів при визначенні вартості земельних ділянок станом на дату в минулому; технічні прийоми щодо визначення вартості земельних ділянок станом на дату в минулому; аналіз впливу зовнішніх чинників на вартість об’єктів дослідження; нормативна грошова оцінка земельних ділянок та її вплив на визначення вартості земельних ділянок; особливості визначення вартості земельних ділянок, найбільш ефективне використання яких пов’язане з їх розвитком.

Тренінги з виконання тестових та практичних завдань проводилися викладачами Юрієм Дехтяренко та Андрієм Мартином та завідувачем відділу земельних досліджень та оціночної діяльності лабораторії будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності ДНДЕКЦ МВС Юрієм Чащиним. Вони виконувались в порядку збільшення складності поставлених питань для відпрацьовування певних технік визначення вартості земельних ділянок.

Перед початком та за підсумками навчання було проведено тестування особового складу, результати якого свідчать про успіхи у підвищені кваліфікації експертів за видом судової оціночно-земельної експертизи.

Традиційно, всі учасники отримали сертифікати, а трьом найактивнішим (Донецький НДЕКЦ (Едуард Колесов), Полтавський НДЕКЦ (Вероніка Черкун) та Сумський НДЕКЦ (Юлія Мірошніченко)) Юрій Чащин вручив авторські нагороди.