Відрядження працівників ДНДЕКЦ МВС до Республіки Північна Македонія

20-21 червня 2019 року в місті Скоп’є пройшов семінар «Обмін інформацією щодо ідентифікації відбитків пальців і автоматичного обміну інформацією стосовно відбитків пальців людини». Захід проводився в межах реалізації проекту «Посилення потенціалу проведення судово-криміналістичних експертиз на місці злочинів при розслідуванні інцидентів, пов’язаних з радіаційними, хімічними, біологічними (РХБЯ) матеріалами в центрах передового досвіду у регіонах Південно-Східної та Східної Європи».

Активними учасниками семінару були завідувач лабораторії криміналістичних видів досліджень та обліку ДНДЕКЦ МВС Віктор Кузнєцов і завідувач відділу дактилоскопічних досліджень та обліку лабораторії криміналістичних видів досліджень та обліку ДНДЕКЦ МВС Юрій Креневич.

Членів делегації ознайомили з практикою і досвідом діяльності працівників дактилоскопічних підрозділів експертних установ Албанії, Бельгії, Боснії та Герцеговини, Вірменії, Грузії, Північної Македонії, Молдови та інших східноєвропейських країн.

Обговорювалися питання збереження відбитків і ДНК об’єктів, що можуть контамінувати, збереження місця злочину чистим та інше; збереження традиційних і CBRN специфічних слідів, а також опрацювали Стокгольмську програму дій.

Під час семінару було проведено практичні заняття з пошуку та ідентифікації слідів рук.

За результатами поїздки, плідну співпрацю між ДНДЕКЦ та Міжнародним дослідним центром запобігання наслідків радіаційних, хімічних, біологічних та ядерних загроз, буде продовжено й надалі.