З ДНЕМ СУДОВОГО ЕКСПЕРТА!

 

Щорічно 4 липня в Україні відзначається День судового експерта. Свято було започатковане в 2009 році указом Президента України: “Враховуючи значення судово-експертної діяльності в забезпеченні правосуддя, захисту прав і свобод людини і громадянина, а також на підтримку громадянської ініціативи постановляю: Встановити в Україні професійне свято — День судового експерта, який святкувати щорічно 4 липня”. Це стало важливим показником значущості професії для країни та світу.

Судовий експерт — це особа, яку залучають органи досудового розслідування, суд для проведення експертизи, судовими експертами можуть бути лише ті люди, які володіють широким спектром необхідних знань для надання висновку з досліджуваних питань.

Судові експерти відіграють велике, часто і вирішальне значення в судочинстві. Дослідження, які проводять експерти, дають можливість здійснювати правосуддя, розкривати та попереджувати злочини.

День судового експерта України – не звичайне свято, це визнання важливості, беззаперечної необхідності та поваги до професії.

Зі святом усіх і кожного хто працював працює чи мріє працювати судовим експертом!