Науково-практичний семінар «Дослідження пожеж. Сучасні методи підходу до розв’язання питань у межах проведення пожежно-технічних експертиз і досліджень»

Наприкінці серпня працівники вибухотехнічної лабораторії провели науково-практичний семінар «Дослідження пожеж. Сучасні методи підходу до розв’язання питань у межах проведення пожежно-технічних експертиз і досліджень» у с. Татарів, Івано-Франківської області.

Метою семінару було ознайомлення з практичним досвідом роботи фахівців під час проведення судової пожежно-технічної експертизи за експертною спеціальністю 10.8 «Дослідження обставин виникнення і поширення пожеж та дотримання вимог пожежної безпеки» та обмін досвідом і обговорення практичних ситуацій, які виникають під час проведення судової пожежно-технічної експертизи.

Учасниками були працівники підрозділів Експертної служби МВС за напрямом судової пожежно-технічної експертизи; працівники Департаменту вибухотехнічної служби НП; працівники Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС); працівники дослідно-випробувальних лабораторій ДСНС; працівники Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту (УкрНДІЦЗ); працівники Львівського державного університету безпеки життєдіяльності; працівники Головного слідчого управління НП, всього 68 осіб.

 

Відкривав семінар перший заступник директора ДНДЕКЦ Сергій Кримчук, який розповів про стан та перспективи розвитку пожежно-технічної експертизи в Експертній службі МВС та  продовжив завідувач вибухотехнічної лабораторії ДНДЕКЦ Віктор Гребельський.  Начальник відділу пожежотехнічних досліджень ДНДЕКЦ, Сергій Остапов представив тему «Загальні засади проведення судової пожежно-технічної експертизи працівниками підрозділів Експертної служби МВС».   

Далі відповідно до плану роботи семінару розкривалися важливі та актуальні питання пожежно-технічної експертизи, серед яких огляд місця події за фактом пожежі; застосування аерознімання під час дослідження пожеж; аналіз ознак застосування легкозаймистих і горючих рідин на місці (об’єкті) пожежі та ін.

По закінченню активної чотириденної роботи, після обговорення проблемних питань та за підсумками проведення усі отримали сертифікат учасника.  Організатори переконані, що кожен учасник не лише зміг поділитися інформацією, а й відкрив для себе щось нове та необхідне для впровадження в роботу.