Семінар-нарада на тему «Проблемні питання судової трасологічної експертизи»

04-06 вересня на базі Полтавського НДЕКЦ МВС було проведено семінар-нараду на тему «Проблемні питання судової трасологічної експертизи», метою якого був розгляд актуальних та проблемних питань, що виникають під час трасологічного дослідження пломб, запірно-пломбувальних пристроїв, приладів обліку енергоносіїв і замків, а також визначення особливостей розмежування компетенції судових експертів під час проведення комплексної трасологічної та електротехнічної експертизи приладів обліку електричної енергії.

У заході взяли участь працівники Експертної служби МВС, ГУНП в Полтавській області та представники компанії-виробника пломб ТМ «Охоронні пломби GST», співробітник АТ «Полтаваобленерго», а також директор ТОВ «Центр сертифікації банківського обладнання, споруд безпеки, засобів захисту та систем якості».

Із вступним словом виступили Віктор Кузнєцов – завідувач лабораторії криміналістичних видів досліджень та обліку ДНДЕКЦ МВС; Тарас Бойко – директор Полтавського НДЕКЦ МВС; Владислав Грімов – заступник начальника – начальник слідчого управління ГУНП в Полтавській області; Сергій Степура – завідувач відділу трасологічних досліджень та обліку ЛКВДО ДНДЕКЦ МВС.

Відповідно до програми семінару-наради учасники заслухали доповіді представників компаній, що займаються розробленням, виробництвом і продажем охоронних пломб, спеціалізуються на обслуговуванні приладів обліку електричної енергії та контролюють збереження цілісності пломб і лічильників користувачами, а також здійснюють сертифікацію замків, пристроїв для зачинення та пломбування. Також із доповідями щодо практичних аспектів питань, які обговорювалися на семінарі-нараді, виступили працівники Експертної служби, зокрема фахівці, які мають кваліфікацію судового експерта з правом проведення трасологічних експертиз за експертною спеціальністю 4.2 «Дослідження знарядь, агрегатів, інструментів і залишених ними слідів, ідентифікація цілого за частинами» та електротехнічних експертиз за експертною спеціальністю 10.18 «Дослідження технічної експлуатації електроустаткування».

Керівництво Полтавського НДЕКЦ  МВС організувало екскурсію до філії Національного військово-історичного музею України – Музею важкої бомбардувальної авіації, де учасники семінару відвідали відкриту стоянку літаків, приміщення музею та військово-історичний парк.

За результатами проведення семінару-наради було визначено найбільш ефективні шляхи вирішення проблемних питань, що виникають під час проведення трасологічних досліджень, а також прийняте рішення щодо доповнення та оновлення інформаційно-методичної бази трасологічної експертизи. На завершення заходу всім учасникам вручено сертифікати про участь у семінарі-нараді.