Науково-практичний семінар «Сучасні аспекти боротьби з легалізацією викрадених транспортних засобів»

З 26 по 27 вересня 2019 року на базі Дніпропетровського НДЕКЦ МВС проходив науково-практичний семінар «Сучасні аспекти боротьби з легалізацією викрадених транспортних засобів».

Після відкриття семінару вступне слово мав заступник директора ДНДЕКЦ МВС Костянтин Дубонос, а завідувач лабораторії автотехнічних досліджень ДНДЕКЦ МВС Віктор Зайцев, виступив з доповіддю про удосконалення нормативно-правового регулювання судово-експертного забезпечення боротьби з легалізацією викрадених транспортних засобів. Згодом завідувач відділу криміналістичного дослідження транспортних засобів ДНДЕКЦ МВС Олег Рум’янцев окреслив шляхи мінімізації експертних помилок у роботі з протидії легалізації транспортних засобів.

На заході були присутні представники комітету судових експертиз Республіки Білорусь, які розповіли про практику дослідження автомобілів, сучасний стан та тенденції розвитку судової експертизи ідентифікаційних маркувальних позначень транспортних засобів у своїй країні. Крім того слово мав представник департаменту поліції та прикордонної охорони Естонської Республіки, який розповів про дослідження транспортних засобів зі зміненими позначеннями при спробах легалізації в різних країнах.

Також з доповідями виступили працівники Дніпропетровського, Хмельницького, Рівненського, Київського, Івано-Франківського, Харківського, Чернігівського, Полтавського, Запорізького, Вінницького, Житомирського, Одеського, Тернопільського та Луганського НДЕКЦ МВС.

З актуальних питань, окреслених на семінарі можна виділити дослідження факторів та індивідуальні ознаки, які необхідно враховувати під час дослідження транспортних засобів та аспекти застосування магнітно-порошкового методу дослідження як одного із сучасних способів недопущення легалізації викрадених транспортних засобів.

Після вдалого обміну експертним досвідом для усіх учасників заходу було організовано екскурсію водними артеріями Дніпропетровщини.