Всеукраїнські семінарські заняття із спеціалістами дослідно-випробувальних лабораторій системи ДСНС

21 листопада на базі Аварійно-рятувального загону спецпризначення Управління ДСНС у Черкаській області пройшли семінарські заняття із фахівцями дослідно-випробувальних лабораторій по дослідженню пожеж та встановленню їх причин виникнення.

У заняттях взяли участь спеціалісти окремих дослідно-випробувальних лабораторій територіальних органів ДСНС України, експерти Черкаського НДЕКЦ МВС України, судові експерти КНДІСЕ Мінюсту України, слідчі ГУНП в Черкаській області, Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям, УкрНДІЦЗ й ЧІПБ імені Героїв Чорнобиля НУЦЗ України. ДНДЕКЦ МВС України на даному заході представляв начальник відділу пожежотехнічних досліджень Сергій Остапов.

Програмою семінару були передбачені теми, що пов’язані із алгоритмом роботи на місці події, дослідженням обставин та ефективною взаємодією з слідчими.

Окрему увагу було приділено на вивчення міжнародного досвіду дослідження пожеж за програмою «CEPOL» та визначення осередку пожежі методом оберненого моделювання в програмному комплексі FDS.

У ході семінару учасників заходу ознайомили з матеріально-технічною базою Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління, зокрема з випробувальною базою дослідно-випробувальної лабораторії.

22 листопада заняття продовжилися в Черкаському інституті пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля НУЦЗ України.

Для гостей представники ЧІПБ провели оглядову екскурсію територією інституту, ознайомили їх з сучасними навчальними аудиторіями. В музеї присутнім розповіли історію становлення та розвитку навчального закладу.

Співробітники інституту для учасників семінару представили тему дослідження процесів горіння в рамках підготовки здобувачів вищої освіти на прикладі ЧІПБ імені Героїв Чорнобиля та питання дослідження пожеж як елемент професійної підготовки майбутніх фахівців органів та підрозділів ДСНС України.

Під час проведення семінарських занять учасники обмінялися досвідом та домовилися про подальшу співпрацю. Надіємось, це сприятиме новим напрацюванням і стане в нагоді у практичній діяльності.