Тренінг на тему: «Протидія незаконному обігу зброї, боєприпасів та вибухових речовин»

Працівники Експертної служби МВС взяли участь у тренінгу з протидії незаконному обігу зброї, боєприпасів та вибухових речовин, який проходить з 2 по 5 грудня 2019 року в м. Оршанці Черкаської області на базі Головного центру підготовки особового складу Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігора Момота.

Тренінг був організований Організацією з безпеки і співробітництва в Європі у рамках проєкту «Підтримка ДПС України у запобіганні та боротьбі з незаконним обігом зброї, боєприпасів та вибухових речовин». У якості міжнародних експертів (лекторів) виступили лектори з Естонії (Інге Ліндсаар), Литви (Жидрунас Карчяускас), Італії (Анджеліса Корбо), Болгарії (Борис Ніколов).

Участь у заході взяли й представники ДНДЕКЦ МВС: начальник відділу вибухотехнічних досліджень вибухотехнічної лабораторії Василь Мороз та завідувач відділу досліджень зброї лабораторії криміналістичних видів досліджень Олексій Соколов, які розповіли про ідентифікацію матеріалів, компонентів та складових частин зброї, боєприпасів та вибухових речовин, що переміщуються через державний кордон. Також були присутні представники Черкаського НДЕКЦ МВС – Олександр Бугайчук, Олександр Бруньов, Сергій Заріцький.

У часи ворожої агресії проти нашої держави спільні заходи з посилення охорони державного кордону, які проводяться в країні є надзвичайно важливими. ДНДЕКЦ МВС завжди зацікавлене в обміні досвідом та вивченні передових технологій, оскільки від Державної прикордонної служби України очікуються злагоджені дії щодо захисту державного кордону в умовах різних викликів.