Конференція «Сучасні тенденції розвитку гендерної політики органів системи МВС»

Наразі триває міжнародна конференція на тему «Сучасні тенденції розвитку гендерної політики органів системи МВС» під час якої заступниця міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук заявила про те, що з 2017 року МВС відкрило 450 професій, які раніше були заборонені для жінок.

Від ДНДЕКЦ МВС на даному заході присутні заступниця завідувача лабораторії навчальної та наукової роботи Світлана Косенко та фахівець відділу навчальної та наукової діяльності лабораторії навчальної та наукової роботи Марина Мельник.

Заступниця міністра наголосила на тому, що МВС підтримує ідеї рівноправ’я у секторі безпеки та оборони. Важливим кроком у гендерному паритеті стало прийняття нашою державою низки документів – це Резолюція ООН 1325, державна програма та спільні документи співпраці Україна – НАТО. МВС стало одним із перших, яке затвердило власний план заходів на виконання резолюції ООН. За два останні роки є позитивна динаміка збільшення кількості жінок у системі МВС – 2% Національна поліція, 5% – ДСНС, понад 7% – НГУ. Також спостерігається збільшення кількості жінок на керівних ланках.

Тетяна Ковальчук наголосила, що значні важливі кроки у питаннях гендерної рівності були зроблені у навчальних закладах МВС – дівчата матимуть доступ до складання іспитів у академії НГУ та право носити берети з відзнакою, а також були встановлені однакові фізичні нормативи для жінок і чоловіків.

Окремо заступниця міністра зазначила, що гендерна політика стосується кожного, це фундаментальна основа руху суспільства та змога зламати стереотипи, які досі існують.

Також вона нагадала, що лише у цьому році МВС провело два важливих дослідження – маскулінності у системі МВС та сексуальних домагань. А до кінця місяця будуть результати цих досліджень і саме вони допоможуть впроваджувати політику гендерної рівності у системі безпеки.

Ще протягом дня будуть висвітлювати тему здобутків і викликів запобігання та протидії домашньому насильству, яка наразі є досить актуальною.