Науково-методичне забезпечення розслідування корупційних злочинів

В ДНДЕКЦ МВС України гарні новини. Напередодні новорічних свят було опубліковано методичні рекомендації «Участь спеціаліста у проведенні слідчих (розшукових) дій під час розслідування корупційних злочинів».

Варто зазначити, що ці рекомендації укладено Броніславом Теплицьким та Олександром Шрамком.

Вони були підготовлені авторським колективом науково-дослідної лабораторії з проблем криміналістичного забезпечення та судової експертології ННІ № 2 НАВС.

У виданні висвітлено види корупційних злочинів, способи їх учинення, суб’єкт і суб’єктивну сторону як елементи, що обумовлюють механізм слідоутворення, з відображенням особливостей збирання доказової інформації слідчим і залученим спеціалістом. Досліджено участь спеціаліста в проведенні слідчого огляду, обшуку, отриманні зразків для експертизи, допиті, одночасному допиті двох чи більше вже допитаних осіб, а також в інших слідчих (розшукових) діях у кримінальних провадженнях про корупційні злочини.

У контексті реформування вітчизняних державних органів, започаткування та оновлення антикорупційних інституцій, зокрема таких, як Національне антикорупційне бюро України, Спеціалізована антикорупційна прокуратура, Вищий антикорупційний суд України, Національне агентство з питань запобігання корупції, підготовлені рекомендації стануть у нагоді правоохоронцям і суддям у протидії корупційним злочинам, збагативши науково-методичне забезпечення розслідування кримінальних правопорушень цього виду.

Методичні рекомендації «Участь спеціаліста у проведенні слідчих (розшукових) дій під час розслідування корупційних злочинів» буде надіслано до слідчих управлінь Національної поліції та регіональних науково-дослідних експертно-криміналістичних центрів МВС України, а також передано до бібліотеки НАВС і розміщено в її репозитарії.

Науково-практичне видання було презентовано на ІV Міжнародній науково-практичній конференції «Реалізація державної антикорупційної політики в міжнародному вимірі», що відбулася 12 грудня в Національній академії внутрішніх справ.