Мистецька виставка «Символи буття»

Хороший експерт-мистецтвознавець вміє не лише оцінювати роботу інших, а й сам може творити.

Яскравим прикладом є Ігор Солодовніков – експерт Черкаського НДЕКЦ МВС, а також сучасний український художник. Його виставка, що відкрилася 20 січня в одному з арт-просторів Києва “СИМВОЛИ БУТТЯ”, вражає самобутністю, індивідуальністю та  неймовірними барвами.

Кожний відбиток на полотні, кольорова пляма чи лінія – матеріальне втілення, точна фіксація внутрішнього психологічного стану душі художника, проекція її енергії, що випромінює на площині, а в цілому – це синтез творчого прояву інтелекту митця і експресії духу, викарбуваний у символізмі кольору.

Безпосередній, первинний емоційний імпульс, отриманий від природи, перш за все піддається роботі думки, ніби перебуває під контролем свідомості, та водночас абстрагується і синтезується, перетворюючись на умовність, що дає потужну силу для творчого потенційного вираження через форми та колір. Слід зазначити, що саме колір має найважливіше, вирішальне значення для художника. В його творах колір, у поєднанні з формою виражає максимум змісту, та втілює максимальну напругу.

Митець перебуває у постійному творчому пошуку, створюючи серії робіт, пов’язані між собою єдиною метою. Нещодавно, ним була завершена масштабна серія робіт під назвою «Символи».

На полотнах Солодовнікова присутні знаки, орнаменти, візерунки та декоративні елементи, які беруть свій початок з глибин народної культури, з давніх давен – це і Трипільські земні і космічні знаки, скіфські, сарматські та слов’янські візії. Безумовно, автор під час написання робіт використав знання з історії, філософії, фольклору та етнографії. За допомогою простого геометричного орнаменту художник складає категорії закодованих значень, які перетворюються у сакральну геометрію, що відтворює ритуал трансформації і розповсюдження позитивної енергії. Найулюбленіший його символ – хрест, який «розтинає», знищує негативну енергію, а чорний колір її поглинає.

Улюбленими кольорами Ігоря Солодовнікова є: червоний – колір сонця, захисту, любові й пристрасті; жовтий – колір сонячної енергії, життя, радості, багатства і процвітання; білий – колір чистоти, святості. Через просту та водночас інтелектуально закодовану систему знаків, що мають прадавнє глибоке значення, розкривається його ставлення до таких філософських категорій як Всесвіт, життя на Землі, народження, смерть, осмислення свого місця та покликання. Символи Землі та Сонця в поєднанні з Водою складають життєдайну трійцю. Це знаки тих сил, без яких неможливе саме життя. Земля – складова Всесвіту з безліччю зоряних систем і Сонцем, що уособлює священний космічний Вогонь. Його роботи – це своєрідні обереги української сучасності.

Наші колеги – Катерина Новікова та Світлана Жуковська, уже відвідали виставку та поділилися враженнями: «Неймовірна атмосфера, незвичайні, яскраві та світлі живописні твори, що підкреслюють святкову барвистість світу, вразили та надихнули своєю глибиною та енергетикою».