Державний науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України
Експертна служба МВС

Експертна спеціальність 13.6 «Дослідження, пов’язані з комерційними (фірмовими) найменуваннями, торговельними марками (знаками для товарів і послуг), географічними зазначеннями»

Об’єктами експертизи (досліджень) є знаки для товарів та послуг (торговельні марки), позначення, нанесені на товар, упаковку, в якій міститься такий товар, вивіску, етикетку, нашивку, бирку чи інший прикріплений до товару предмет; комерційні (фірмові) найменування, зазначення походження товарів.

 Орієнтовний перелік вирішуваних питань:

  • чи є знак для товарів та послуг за свідоцтвом України (міжнародною реєстрацією) № 000 та позначення «ААА» тотожними або схожими настільки, що їх можна сплутати?
  • чи є знак для товарів та послуг за свідоцтвом України (міжнародною реєстрацією) № 000 та фірмове найменування «ААА» схожими настільки, що їх можна сплутати?
  • чи відтворює знак для товарів і послуг за свідоцтвом України твір (або його частини), що мають самостійне значення (назву, цитату, персонаж)?
  • чи є знак для товарів та послуг за свідоцтвом України № 000 оманливим?
  • чи є знак для товарів та послуг за свідоцтвом України № 000 таким, що може ввести в оману щодо товару, послуги або особи, яка виробляє товар або надає послугу?