Державний науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України
Інженерно-екологічні дослідження

Інженерно-екологічні дослідження

Останнім часом людство все більше замислюється над збереженням планети та переходить на екологічну продукцію, сортує сміття, використовує альтернативні джерела енергії, користується електроавтомобілями, а деякі країни навіть задумуються над забороною авіа перельотів в межах країни. В сучасному світі багато чинників, що негативно впливають на навколишнє середовище.

В ДНДЕКЦ МВС проводяться судові інженерно-екологічні експертизи для встановлення фактичних обставин негативного антропогенного впливу на навколишнє природне середовище.

До кола об’єктів інженерно-екологічної експертизи належать матеріальні і матеріалізовані джерела інформації, що містять фактичні дані про обставини надзвичайної екологічної ситуації, у тому числі речові докази, фрагменти місця події, устаткування, комунікації, засоби виробництва, що забезпечують екологічно безпечне функціонування підприємства, а також будь-які інші обставини події, зафіксовані (описані, відображені у схемах, фотографіях, планах тощо) в матеріалах справи.

За допомогою інженерно-екологічних досліджень можна:

 

– визначити обставини, що пов’язані з настанням надзвичайної екологічної ситуації;

– встановити технічні та організаційні причини порушень технологічного процесу виробництва, якщо це сприяло виділенню забруднюючих речовин, енергії та викидам інших шкідливих речовин і накопиченню промислових відходів;

– встановити відповідність дій осіб (або їх бездіяльності), причетних до надзвичайної екологічної ситуації, вимогам нормативних актів у сфері екологічної безпеки, охорони навколишнього природного середовища та використання природних ресурсів;

– встановити причинно-наслідкові залежності між діями/бездіяльністю спеціально уповноважених осіб (у галузі охорони навколишнього природного середовища, використання природних ресурсів та екологічної безпеки) і наслідками, що настали.

Серед питань, на які можуть дати відповідь інженерно-екологічні дослідження є такі:

  • Які причини виникнення надзвичайної екологічної ситуації та які обставини їх обумовили?
  • Недотримання вимог яких нормативних актів з охорони навколишнього природного середовища допущені у досліджуваному випадку надзвичайної екологічної ситуації?
  • Дії яких осіб не відповідали вимогам нормативних актів з охорони навколишнього природного середовища?
  • Дії (бездіяльність) яких осіб знаходяться з технічної точки зору у причинному зв’язку з настанням досліджуваної події?
Tвітнути
Поділитися
Поділитися
Pin