Державний науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України
44-а Зустріч робочої групи ENFSI з питань дослідження ДНК

44-а Зустріч робочої групи ENFSI з питань дослідження ДНК

 

10 вересня 2020 року завершилася 44-а зустріч робочої групи ENFSI з питань дослідження ДНК. Під час зустрічі було презентовано багато цікавого матеріалу, обговорено практичний досвід зарубіжних країн, серед яких розглядалися інноваційні методи дослідження ДНК, вдосконалення системи якості, правове регулювання баз даних ДНК у світі та ін.  

Актуальною темою онлайн-зустрічі, з огляду на завдання та практичний досвід ДНДЕКЦ МВС, було законодавче регулювання баз даних ДНК.

ДНДЕКЦ МВС активно працює над розвитком бази даних ДНК, зокрема розроблено проєкт Закону України «Про державну реєстрацію геномної інформації людини». Ми пересвідчились, що розроблений проєкт відповідає не лише законодавству, але й сучасним світовим тенденціям з ведення баз даних ДНК, передусім щодо захисту персональних даних.

Врегулювання ведення бази даних ДНК на законодавчому рівні сприятиме не лише розкриттю  злочинів, у тому числі ідентифікації невпізнаних трупів, розшуку безвісти зниклих осіб, а і буде ефективним інструментом з профілактики скоєння нових злочинів.

Tвітнути
Поділитися
Поділитися
Pin