02 квітня до Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України з робочим візитом завітали народні депутати України, які є членами Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності. Метою візиту було знайомство з діяльністю Експертної служби МВС, зокрема ДНДЕКЦ МВС.

У ході візиту продемонстровано роботу і досягнення лабораторії дослідження, сертифікації зброї та обліку, лабораторії криміналістичних видів досліджень та обліку і лабораторії досліджень, матеріалів, речовин і виробів.

Завершальним етапом відвідин стала лабораторія біологічних досліджень та обліку. Члени Комітету ознайомилися з поетапним дослідженням процесу реєстрації геномної інформації людини від збору зразків та молекулярно-генетичної експертизи до ведення обліку генетичних ознак людини.

Зважаючи на майбутній розгляд законопроєкту № 4265 «Про державну реєстрацію геномної інформації людини», найбільше гостей цікавило питання ефективності роботи ДНДЕКЦ МВС у частині безпеки та конфіденційності зберігання геномної інформації людини, що й було продемонстровано.

Врегулювання ведення бази даних геномної інформації на законодавчому рівні дозволить запобігти, виявити та розкрити низку злочинів, сприятиме розшуку безвісти зниклих осіб та ідентифікації невпізнаних трупів.