Державний науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України
До уваги громадян, які планують купівлю автомобіля

До уваги громадян, які планують купівлю автомобіля

Багато громадян шукають способи купівлі автомобіля без процедури реєстрації (перереєстрації), плануючи це зробити у майбутньому, коли з’явиться така можливість. Придбання автомобіля в такі способи як нотаріальна довіреність на розпорядження автомобілем, або ще гірше — по свідоцтву на реєстрацію транспортного засобу, несуть невиправдані ризики, пов’язані окрім можливих обтяжень на автомобіль, ще й із відсутністю огляду автомобіля судовим експертом за напрямом криміналістичного дослідження транспортного засобу і реєстраційних документів, що їх супроводжують.

Ось, наприклад, типове проблемне питання з одного із багатьох інтернет-форумів: «Рік назад чоловік купив автомобіль. Проїздивши рік вирішив його продати, продавали офіційно — при проходженні експертизи було виявлено, що номер на кузові перебитий. Машину забрали на штрафмайданчик. Що робити? Куди звертатись?».

Шановні громадяни, радимо перед покупкою автомобіля, навіть якщо ви вимушені скористатися таким ненадійним способом як нотаріальна довіреність на розпорядження автомобілем, перш за все упевнитися в тому, що в номерні деталі автомобіля не вносились кримінальні зміни, а свідоцтво про реєстрацію відповідає бланкам, які перебувають в офіційному обігу. Це убезпечить вас від проблем, які можуть виникнути при подальшій перереєстрації транспортного засобу.

За письмовою заявою фізичних осіб підрозділи Експертної служби МВС надають відповідні платні послуги з експертного дослідження транспортних засобів і реєстраційних документів.

Типові питання які ставляться на вирішення експертним дослідженням:

  • Чи підлягали зміні номери агрегатів наданого на дослідження транспортного засобу? Якщо так, то якими були первинні номери агрегатів?
  • Чи відповідають бланки наданих на дослідження реєстраційних документів, бланкам, які є в офіційному обігу?
  • Чи вносились зміни в реквізити наданих на дослідження реєстраційних документів?

Звертаємо увагу на те, що зазначені послуги можуть надаватися за власним бажанням клієнта на підставі заяви при зверненні до працівників підрозділів Експертної служби МВС, а не тільки під час процедури реєстрації (перереєстрації) транспортного засобу у ТСЦ МВС за попереднім записом.

Стосовно проведення дослідження транспортного засобу експертами Експертної служби МВС з надання висновку експертного дослідження Ви можете звернутися за адресами підрозділів Експертної служби МВС.

Tвітнути
Поділитися
Поділитися
Pin