Діалог із родинами захисників: моральний обов’язок і підтримка держави
Сьогодні в стінах Офіса Омбудсмана України відбулася зустріч із членами родин українських захисників 42-ї ОМБР (в/ч А4667), які перебувають у полоні чи мають статус зниклих безвісти за особливих обставин. Про це повідомив Омбудсман України Дмитро Лубінець.
На запитання рідних відповідали представники Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, МОЗ, ДНДЕКЦ МВС, ГСУ НПУ, Командування медичних сил ЗСУ, ГШ ЗСУ, МКЧХ та військової частини.
Відповідаючи на запитання присутніх, Представник з прав людини в системі органів сектору безпеки та оборони Юрій Ковбаса розповів про ініціативи та напрацювання, які Україна має бажання реалізувати для покращення умов утримання наших військовополонених, надання їм необхідної допомоги та швидшого визволення із ворожого полону. Також додав, яким способом здійснюється пошук зниклих безвісти, які, ймовірно, можуть перебувати у ворожому полоні.
На низку запитань відповіли й представники МКЧХ. Вони повідомили членам родин, що просять у російської сторони доступ до будь-яких місць утримання українських військовополонених. Однак можуть відвідати лише ті місця, доступ до яких надає та сторона. Також МКЧХ надає російській стороні списки військових для підтвердження їх перебування у полоні. Однак отримані списки із підтвердженням не містять інформації про місце утримання українських військовополонених.
Своєю чергою, представник КШ додав, що Україні відомо про 186 місць, де нині утримуються українські воїни.
«Зустрічі з родинами дозволяють громадянам отримувати актуальну інформацію про прогрес у пошуках їхніх рідних чи звільненні військовополонених, а також дізнаватися про свої права, доступні ресурси та можливості отримання допомоги. Такі зустрічі слугують майданчиком для налагодження співпраці, надання юридичних консультацій і вчасної підтримки», – підсумував Дмитро Лубінець.
Інформація та світлини Офіс Омбудсмана України