Науково-практичний семінар «Експертне супроводження розслідування злочинів проти довкілля».
Проблема забруднення природного середовища України загострилася з початком ведення бойових дій, які завдали шкоди та збитків водним та земельним ресурсам, лісовому та природо-заповідному фонду.
Тому ДНДЕКЦ МВС організував науково-практичний семінар «Експертне супроводження розслідування злочинів проти довкілля»/
У семінарі взяли участь представники Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генерального прокурора, департаменту експертного забезпечення правосуддя Міністерства юстиції України, Головного слідчого управління Національної поліції України, Інституту спеціальної техніки та судових експертиз СБУ, Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України, Національного наукового центру “Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С.Бокаріуса” та установ Експертної служби МВС.
Під час заходу розповіли про нові можливості ДНДЕКЦ МВС щодо проведення судових експертиз з дослідження важких металів, пестицидів, нафти, нафтопродуктів, нітратів, фосфатів, хлоридів у слідових кількостях та порівняння їх кількісного вмісту із нормативами гранично допустимими концентраціями.
Заступник директора ДНДЕКЦ МВС Костянтин Дубонос:
«З метою документування та забезпечення можливості притягнення до відповідальності за порушення природоохоронного законодавства в Експертній службі МВС здійснюються експертний супровід розслідування таких кримінальних правопорушень. Для цього проводяться експертизи за двома експертними спеціальностями:
Дослідження обставин та організаційно-технічних причин і наслідків впливу техногенних джерел на об’єкти довкілля – у рамках яких здійснюється розрахунок шкоди та збитків завданих природному середовищу;
Дослідження наявності шкідливих речовин у навколишньому середовищі – у рамках яких здійснюється лабораторний аналіз зразків води та ґрунту на вміст забруднюючих речовин.»
Протягом семінару обговорили можливості судової експертизи для документування кримінальних правопорушень проти довкілля, у тому числі під час дії воєнного стану; актуальні питання, перспективи розвитку та шляхи подальшої співпраці; потреби органів досудового розслідування щодо призначення таких експертиз.
Захід сприяв обміну досвідом і визначенню напрямів розвитку судової експертизи за напрямом екологічних досліджень в Україні в цілому.