18 березня 2021 року відбулась робоча зустріч в приміщенні ГУНП в місті Києві працівників Експертної служби МВС та представників слідчих управлінь ГУНП в місті Києві.

Темою робочої зустрічі було обговорення Обліків і колекцій анонімних повідомлень як інформаційної бази для розкриття злочинів.

Розпочав зустріч завідувач лабораторії досліджень у сфері інформаційних технологій ДНДЕКЦ МВС Сергій Костюк зі вступного слова про об’єднання зусиль НПУ, ГУНП, НДЕКЦ МВС та ДНДЕКЦ МВС з метою акумуляції в Експертній службі МВС загальнодержавного обліку голосів й мовлення осіб, що здійснили повідомлення про підготовку (загрозу) вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують безпеці громадян та/або пошкодженню об’єктів інфраструктури, та осіб, раніше причетних до вчинення таких злочинів, з використанням автоматизованої ідентифікаційної пошукової системи «SIVE VOICE».

Більш детально про алгоритм дій органів досудового розслідування у разі отримання повідомлення про загрозу безпеці громадян й ін. та функціонування обліку голосів і мовлення людини на центральному (ДНДЕКЦ МВС) та обласних (НДЕКЦ МВС) рівнях розповіла завідувач сектору голосів й мовлення людини ЛДСІТ ДНДЕКЦ Людмила Отрошенко.

Зокрема, було наголошено про необхідність в налагодженні автоматизованої взаємодії між підрозділами Національної поліції та Експертної служби МВС і побудови єдиної багатофункціональної комплексної системи автоматизованого обліку голосів та мовлення людини «SIVE VOIСE».